Jak zadbać o siebie jesienią w SPA?

Żyjemy w ciągłym pośpiechu – obowiązki zawodowe i domowe często nie pozwalają nam zwolnić. Jednak dla zdrowia fizycznego i psychicznego czasami należy zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o sobie. Nie bez powodu tradycyjna medycyna chińska radzi aby zrobić to właśnie w okresie jesienno -zimowym. Krótsze dni i zimna aura sprzyjają temu, by się na chwilę zatrzymać i pozwolić sobie na relaks.

Warto zmienić na chwilę otoczenie i odwiedzić luksusowe SPA. Takie miejsce profesjonalnie zadba o to, by nawet krótka regeneracja była skuteczna. Jak jednak wybrać miejsce, byśmy nie żałowali wydanych pieniędzy?

Na co zwrócić uwagę wybierając luksusowe SPA?

Zwracajmy uwagę nie tylko na obecności jacuzzi czy sauny – tego typu rozwiązania są już standardem. Jeśli borykamy się z konkretnym problemem, np. cellulitem, warto wybrać ośrodek, który specjalizuje się w tego typu zabiegach. Pamiętajmy, że za wyższą ceną idzie też jakość. Związane jest to z używaniem dobrej jakości urządzeń oraz zatrudnianiem doświadczonych pracowników. Spokojne otoczenie i możliwość kontaktu z naturą dodatkowo nas odpręży. Ważna jest także uśmiechnięta i pomocna obsługa.

Weekend w SPA – jakie zabiegi wybrać?

Obowiązkowym punktem powinien być dla nas masaż. W XXI wieku jesteśmy narażeni na stres dużo bardziej niż nasi przodkowie. Chociaż ma on swoje dobre strony (mobilizuje nas i pobudza na działania), długotrwały stres jest szkodliwy dla zdrowia. Masaż uwalnia ciało od napięcia oraz zaspokaja podstawową potrzebę dotyku bez erotycznego kontekstu – w dzisiejszych czasach wielu ludziom tego brakuje. Oferta jest bogata i każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Niezmienną popularnością cieszy się masaż przy użyciu czekolady (pobudza także zmysł węchu!) a dla amatorów intensywnego ucisku polecany jest masaż tajski.

Jeśli natomiast borykamy się z jakimś konkretnym problemem w swoim wyglądzie, zwróćmy uwagę na specjalizacje danego ośrodka. Luksusowe SPA oferują zazwyczaj cały pakiet zabiegów związanych z danym problemem. Dzięki podjęciu zróżnicowanych działań osiągniemy lepsze efekty. Przykładowo gdy walczymy z cellulitem ważne są nie tylko zabiegi z użyciem specjalistycznych urządzeń, jak chociażby modna enedermologia. Efekt wzmocni peeling i masaż. Po kompleksowym podejściu do tematu poznamy profesjonalny środek.

Pamiętajmy, że nawet niedługi odpoczynek może zdziałać cuda. Specjaliści radzą, by krótkie urlopy robić sobie często, nawet co 2-3 miesiące. Może nasza mama lub przyjaciółka regularnie zapomina o siebie zadbać? Luksusowe SPA to także świetny prezent pod choinkę.