Pasta konopna – co to takiego?

Pastą konopną nazywamy pastę bogatą w CBD, czyli preparat wyróżniający się wysokim poziomem kannabidiolu. Nie jest to żaden „cudowny” wynalazek, ani tym bardziej narkotyk czy substancja uzależniająca, a po prostu zupełnie naturalny środek, który – jak się okazuje – jest w stanie radzić sobie z różnymi dolegliwościami i przypadłościami. Pasta nie powoduje efektu psychoaktywnego. Nie wywołuje żadnych dziwnych skutków, a jedynie pomaga i to pomaga na różnych płaszczyznach. Oczywiście popularniejszym od niej źródłem kannabinoidów są po prostu klasyczne olejki, jednakże forma pasty też ma swoje ciekawe zastosowania i sprawdza się w nieco innych przypadkach, dlatego ją również opłaca się kupić i regularnie jej używać.

Pastę wyróżnia na pewno jej skład. Główną rolę odgrywa w nim oczywiście ekstrakt CBD, do którego bardzo często dodaje się pewne uzupełniające go substancje – m.in. masło, wosk albo po prostu klasyczne oleje. Warto tu zaznaczyć, że pod pewnymi względami pasta bywa nawet lepsza od oleju, mimo iż nie zyskała ona aż tak dużej popularności. Wyróżnia ją bowiem dużo wyższa zawartość najważniejszego związku. W przypadku past możliwe jest uzyskanie naprawdę wartościowego stężenia CBD, którego olejki CBD najprawdopodobniej nigdy nie zdołają osiągnąć, no chyba że zmianie ulegną metody ich produkcji i staną się one bardziej nowoczesne i wydajne. Pastę najczęściej kupuje się w niewielkich buteleczkach. Na pierwszy jej opakowanie niemalże nie różni się od opakowania olejku.

Po bliższym przyjrzeniu się można jednak od razu zauważyć, że pasta występuje w formie strzykawki, podczas gdy olejki trafiają do małych szklanych buteleczek zakończonych pipetą ułatwiającą dozowanie produktu. Inna jest też konsystencja preparaty. Pasta jest oczywiście znacznie bardziej gęsta i zbita, podczas gdy olej ma zawsze formę płynną. Właśnie z tego powodu pasta nie mogłaby być podawana przez zakraplacz. Należy ją stosować inaczej. Mimo wszystko aplikacja przez strzykawkę też jest wygodna i również pozwala na odmierzenie idealnej dawki produktu.

Oczywiście pastę można stosować w wielu różnych celach. Tak naprawdę używa się jej zwykle z tych samych powodów, z których sięga się po tradycyjne olejki konopne. Pasta konopna, podobnie jak i one, powinna poradzić sobie z problemem bezsenności, ułatwiając zasypianie, jak i może ona wspomóc leczenie migren czy silniejszych bólów głowy. Ogólnie rzecz biorąc warto po prostu zawsze mieć ją pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka pasta rzeczywiście będzie mogła się przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *